Sınavsız Üniversite

Sürecin karar aşamasından ülkeye giriş operasyonuna kadar tüm aşamaları başarıyla ve titizlikle yürüten Balkan Üniversite Yurtdışı Eğitim’in uzman kadrosu; niyet mektubu, konaklama, vize süreci, uçak bileti, transfer gibi tüm konularda ihtiyaç duyduğunuz danışmanlık hizmetlerini tek bir paket halinde sunuyor ve hatta eğitiminizin başladığı günden mezun olduğunuz güne kadar yaşayabileceğiniz herhangi bir problemde de size destek sağlıyor.

Balkan Üniversite Yurtdışı Eğitim’in uzman kadrosu; niyet mektubu, konaklama, vize süreci, uçak bileti, transfer gibi tüm konularda ihtiyaç duyduğunuz danışmanlık hizmetlerini tek bir paket halinde sunuyor ve hatta eğitiminizin başladığı günden mezun olduğunuz güne kadar yaşayabileceğiniz herhangi bir problemde de size destek sağlıyor.

Kayıt ve oturum izni için teslim etmeniz gereken bir takım evrakların olduğunu tahmin ediyorsunuz. Lise diplomanız, transkriptiniz, uluslararası doğum belgeniz vb. Bu evrakların gideceğiniz okul ve ülkenin diline tercüme edilmesi gerekiyor. Bu çeviri faaliyetleri ülkede onaylı tercümanlar tarafından gerçekleştirilmelidir. Merak etmeyin; evraklarınızın tamamı Balkan Üniversite Eğitim güvencesiyle çeviri işlemlerini tabi tutulur.

Eğitim süresince konaklayacağınız bir meskene doğal olarak ihtiyacınız olacak. İlk seferinde ister yurdu ister evi tercih edin, o gün yanınızda yer alacağız. Daha sonrasında mezun olana kadar farklı konaklama tercihleriniz için danışmanınıza ulaşabilirsiniz.

Oturum izninizin yenilenmesinde, hazırlığı geçip 1. sınıfa kayıt yaptırırken, tatilinizi planlarken, sağlık hizmetlerinden yararlanmak isterken, bu ve benzeri bir çok yaşamsal konuda danışmanınız ve her zaman ziyaret edebileceğiniz Balkan Üniversite Eğitim danışmanınız size destek olacak.

YÖK Denkliği

YÖK denkliğini kısaca ifade etmek gerekirse, yurt dışında alınan üniversite eğitiminin ve diplomasının Türkiye’deki yükseköğretim kurumları diplomalarına eşdeğer olduğunu ifade etmesi anlamına gelir.

Balkan Üniversite Yurtdışı Eğitim’in anlaşmalı olduğu pek çok kurum bu denkliği sağlamaktadır.

Yurt dışında bulunan bir üniversitenin, yani diplomayı veren yükseköğretim kurumunun, ülke makamlarınca diploma vermeye yetkili bir kurum olarak tanınması, akredite edilmiş olması ve YÖK tarafından tanınması durumuna YÖK tanınırlığı denmektedir. Kısacası tanınırlık; üniversitenin YÖK’ün hazırladığı yurt dışındaki üniversiteler kataloğunda bulunması durumudur. Tanınırlık ve denklik kavramlarının arasındaki fark tam olarak burada başlar.

Balkan Üniversite Eğitim Danışmanlığı olarak öğrencilerimizi yönlendirdiğimiz okulların tümü, kaliteli, köklü ve nitelikli okullar olup bu üniversitelerden mezun olduktan sonra YÖK denkliği açısından herhangi bir sorun yaşama ihtimaliniz çok düşüktür.

Bu üniversitelerden birinden mezun olduğunuzda diplomanız sadece Türkiye’de değil, dünyanın neredeyse tüm ülkeleri tarafından tanınacak olup ülkemize döndüğünüzde YÖK denklik belgenizi sorun yaşamadan alma ihtimaliniz yüksektir.

Türkçe Eğitim Fırsatı

Günümüzde artık pek çok öğrenci, üniversite sınavının yorucu etkisinden kurtulmak ve iyi bir kariyer şansı elde etmek için yurt dışı üniversitelerine yönelmektedir. Uluslararası geçerliliğe sahip diploma avantajı sağlayan yurt dışı üniversiteleri pek çok açıdan avantajlıdır diyebiliriz. Özellikle yurt dışında Türkçe eğitim veren üniversitelerin de bulunuyor olması, bu avantajları ikiye katlamaktadır.

Yurt dışında Türkçe eğitim imkânı sağlayan üniversiteleri tercih ederek başka bir dilde yetkin olmamanızın akademik başarınızı olumsuz etkileme riskinden kurtulabilirsiniz. Böylece, yeni bir dil öğrenmek de stresli bir zorunluluk olmaktan çıkıp keyifli bir ilgi alanına dönüşecektir. Kimileri için yabancı dilde üniversite eğitimi almak o dili öğrenmeyi kolaylaştırırken kimileri içinse bu aksine, baskılayıcıdır ve dil öğreniminin olduğu kadar ders takibinin de aksamasına sebep olur.

Türkçe eğitim dendiği zaman akla ilk gelen kurum: Makedonya’dan Uluslararası Vizyon Üniversitesi. Ayrıca kardeş ülkemiz Azerbaycan’ı da unutmamak lazım, Azerbaycan’ın en eski ve saygın üniversitesi olan Bakü Devlet Üniversitesi.

Düşük Harç Ücretleri

Yurtdışında eğitim almak isteyen bir çok öğrencinin en önemli sorularından birisi de ülkemiz ve yurtdışı arasındaki kur farkının uygun bir üniversite bulma konusunda sorun çıkartıp çıkartmayacağıdır. Ülkemizdeki zorlu sınav sistemi dolayısıyla yurtdışında eğitim almak isteyen öğrencilerin karşısına çıkan en büyük engellerden birisi, karşılaması zor eğitim ücretleri olduğundan dolayı bu soru gayet makul bir sorudur.

Yurtdışı eğitimi düşünüldüğü kadar masraflı değildir. Pek çok yurtdışı ülkesindeki üniversite, ülkemizdeki özel üniversitelere kıyasla çok daha uygun bir eğitim ücreti talep ettiğinden ve öğrencilere cömert burslar sağladığından dolayı çok daha ekonomiktir diyebiliriz.

Sizde 5,000 Öğrenci Arasındaki Yerinizi Alın

Kariyerinizi İlerletmek için Uluslararası Balkan Üniversitesi’nin Bir Parçası Olun.

Thank you for your message. It has been sent.
There was an error trying to send your message. Please try again later.